Co powinno znaleźć się w piórniku?

Pamiętamy wszyscy jedną z pierwszych lektur dzieciństwa, w której sympatyczny Plastuś urządza pogawędki z gumką myszką i stalówką. Dzisiaj dzieciaki już nie robią kleksów z atramentu  i nie potrzebują bibułek do pióra, ale odpowiedzialny rodzic powinien postarać się o to, by potrzebne lektury i przybory szkolne znalazły się w tornistrze dziecka i by  śniadanie też zawsze  było spakowane. Rzeczywistość nie zawsze tak wygląda. 

Co znajdziemy w piórniku dziecka?

Czasem jest tam kilka gum do żucia, a nie ma gumki do ścierania i dobrze zatemperowanego ołówka. Z piszącym  długopisem czy piórem też różnie bywa. Zwykle na początku roku szkolnego  piórnik jest świetnie wyposażony, ale jeśli nie wypracujemy z dziećmi nawyku codziennego porządkowania tornistra, możemy w nim znaleźć połamane kredki  i niespecjalnie przydatne na lekcji dziecięce gadżety. Trzeba nauczyć dziecko pakować tornister, nie robić tego zamiast niego. Natomiast koniecznie powinniśmy wieczorem sprawdzić czy  na pewno wszystko jest spakowane i czy tornister nie jest zbyt ciężki dlatego, że są w nim niepotrzebne w danym dniu podręczniki i zeszyty. Nie zapominajmy o chusteczkach higienicznych i ostrej temperówce, zawsze mogą się przydać. Często w klasie są dzieci, które  wszystko mają i takie, które zapominają piórnika co drugi dzień. Może warto wyposażyć klasę w zapasowy zestaw przyborów szkolnych dla zapominalskich.

Jaki piórnik jest najlepszy?

Taki, w którym wszystko się zmieści i jest posegregowane. Dobrze jeśli ma mocne zapięcie, przegródkę na linijkę czy ekierkę. Przy dzisiejszym wyborze szkolnych przyborników nie powinniśmy mieć problemu z kupnem  takiego, który podoba się dziecku i jest funkcjonalny. Piórniki z gotowym wyposażeniem dedykowane sa w szczególności uczniom klas 1-3. W środku znajdują sie między innymi akcesoria do  pisania i rysowania, przybory do mierzenia. Jeśli chcemy  szybko i sprawnie załatwić kwestię szkolnych zakupów nie zapomnijmy o zabraniu listy zakupów. Sprawdźmy czy w piórniku z akcesoriami jednak czegoś nie brakuje.